Luzmilagro

Blue vs red

Terapia światłem niebieskim czy czerwonym ?

Światło składa się z różnych długości fal w widmie elektromagnetycznym. Widzialne światło waha się od czerwieni, która ma dłuższe fale, do fioletu, który ma krótsze długości fal. Każda długość fali odpowiada innemu kolorowi tęczy. Większość z tych określonych długości fal może być niezwykle korzystnych dla naszego zdrowia . Światło czerwone i niebieskie to dwie najczęściej stosowane i najlepiej zbadane terapie światłem Czym się różnią?

Czym jest niebieskie światło?

Niebieskie światło ma krótszą długość fali niż czerwone światło w widmie elektromagnetycznym. Terapia światłem niebieskim jest dostępna w zakresie ok 400 nanometrów. Istnieje odwrotna zależność między długością fali a energią, co oznacza, że ​​niebieskie światło zawiera więcej energii niż światło czerwone. Światło słoneczne jest naturalnym źródłem światła niebieskiego i kiedyś było jedynym dostępnym źródłem.

Naturalne niebieskie światło jest korzystne dla organizmu, ponieważ zależą od niego nasze rytmy dobowe (cykle snu i czuwania). Niebieskie światło sygnalizuje mózgowi, aby wyłączyć produkcję melatoniny. Świetnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy na nie narażeni w ciągu dnia. Występowanie po zachodzie słońca sztucznego światła niebieskiego może być problematyczne, ponieważ niebieskie światło tłumi melatoninę, która jest potrzebna nie tylko do prawidłowego snu, ale także do produkcji innych hormonów.

Terapia światłem niebieskim

Ta forma terapii światłem przenosi niebieskie światło na skórę za pomocą specjalistycznych lamp LED. Oto główne schorzenia, w których terapia światłem niebieskim jest stosowana w leczeniu:

  • Trądzik

  • Opryszczka

  • Uszkodzenia słoneczne (zapobiega tworzeniu się raka skóry)

  • Depresja i sezonowe zaburzenia afektywne

Czym jest światło czerwone i bliskiej podczerwieni?

Światło czerwone i bliskiej podczerwieni znajdują się na drugim końcu widma elektromagnetycznego, więc mają dłuższe fale niż światło niebieskie, ale zawierają mniej energii. Czerwone światło jest dostarczane w połowie zakresu 600 nm, a bliskiej podczerwieni w połowie 800 nm. Długości fal bliskiej podczerwieni są dłuższe niż w widmie widzialnym, więc są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Czerwone światło faktycznie wspomaga produkcję melatoniny, zamiast ją tłumić. Specyficzne długości fal światła czerwonego wywołują w naszych komórkach efekt biochemiczny, który służy zwiększeniu funkcji mitochondriów. Stymuluje produkcję ATP w organizmie, co zapewnia energię dla każdej komórki w ciele. Bez produkcji ATP nasze ciała nie mogłyby w ogóle funkcjonować.

Czerwone światło jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia, a często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Na co działa terapia światłem czerwonym?

Wykazano, że czerwone światło powoduje:

  • leczenie stanów zapalnych

  • utratę masy ciała

  • redukuje zmarszczki

  • redukuje rozstępy

  • równoważy hormony

  • odmładza komórki

  • regeneruje mięśnie

  • wspiera pracę mitochondriów

  • poprawia przepływ krwi

  • wspomaga produkcję kolagenu

Terapia Czerwonym Światłem aktywuje i stymuluje produkcję ATP – wszystko to sprawia, że ​​skóra staje się jaśniejsza, napięta i gładsza. Nie ma skutków ubocznych , a regularne zabiegi sprzyjają naturalnemu gojeniu się skóry.

Światło niebieskie, wnika w pory skóry i eliminuje bakterie. Aktywuje substancje chemiczne wewnątrz tych bakterii, które rozrywają ich zewnętrzne ściany – niszcząc komórki i ich zdolność do tworzenia trądziku i innych niedoskonałości.

Podwójna terapia

Najlepszą metodą terapii skóry problematycznej jest światłem niebieskim, jak i czerwonym. Takie dwupoziomowe podejście stosuje się, aby uzyskać maksymalne wyniki. Udowodniono, że system naświetlania jednocześnie światłem niebieskim i czerwonym oczyszcza skórę i zapobiega dalszemu trądzikowi, wypryskom lub innym stanom zapalnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *