Luzmilagro

Depresja i grzyb

       Zmagasz się z wahaniami nastroju, lękiem, depresją lub złością , niektórzy mówią, że jesteś neurotyczna wkurzając Cię do imentu…. Kiedyś przepisano Ci leki przeciwdepresyjne lub inne leki stabilizujące nastrój. Łyknęłaś albo skończyło się na myśli pod tytułem „ co jest ze mną nie tak?”

     Prawda jest taka , że częstość występowania zaburzeń nastroju gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Sięgamy po pomoc, albo sami zmagamy się z problemem , którego nikt z naszego otoczenia wydaje się nie rozumieć. Wskaźniki są wyższe wśród kobiet, chyba że to kobietom jakoś łatwiej sięgnąć po pomoc i antydepresanty lub inne leki psychiatryczne.
Niepokojące. Jeśli są to statystyki. Przerażające. Jeśli dotyczy to Ciebie.

     Podczas gdy lekarze medycyny konwencjonalnej uważają trwające całe życie uzależnienie od leków na receptę za „rozwiązanie” nierównowagi nastroju, leki te często mają długą listę skutków ubocznych.

     Moim celem jest przede wszystkim odkrycie, co tak naprawdę powoduje brak równowagi nastroju i znalezienie sposobu, jak zwykle, sięgającego do źródła problemu, aby jakoś sobie z tym poradzić. Łatwo nie będzie. Jak zwykle.

Jakie więc są podstawowe przyczyny braku równowagi nastroju i co można z tym zrobić?
     Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejsza przyczyna zaburzeń nastroju sprowadza się do Twoich jelit. Możesz być zaskoczona, gdy dowiesz się, że jelita wytwarzają 95% serotoniny, kluczowego neuroprzekaźnika regulującego nastrój. To jeden z wielu powodów, dla których mówi się, że „jelito to drugi mózg!”

     Istnieje wiele infekcji i stanów jelitowych, które odgrywają rolę w ogólnym zdrowiu jelit. Jednak zly stan jelit zwykle związany jest z przerostem Candida lub przerostem drożdżaków.

To Candida powoduje wahania nastroju, niepokój i depresję

     Candida to grzyb, który jest formą drożdży, których bardzo niewielka ilość żyje w jamie ustnej i jelitach. W rzeczywistości istnieje wiele różnych rodzajów drożdży, które znajdują się w twoim ciele. Jednak Candida albicans, ale nie tylko , jest najczęstszą i najszerzej badaną formą drożdży.
Candida jest obecna w całym układzie pokarmowym; większość znajduje się w jelitach. Jego zadaniem jest wspomaganie trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Zazwyczaj dobre bakterie w jelitach, a także układ odpornościowy zapobiegają przerostowi populacji Candida.

     Jednak gdy równowaga dobrych bakterii i drożdży ulega zaburzeniu, Candida może się rozmnażać bez kontroli. Drożdże następnie pokrywają wyściółkę przewodu pokarmowego i hamują zdolność do wytwarzania lub wydzielania serotoniny. Do przerostu może dojść w wyniku zażycia serii antybiotyków (które zabijają dobre bakterie), diety bogatej w rafinowane węglowodany, picia zbyt dużej ilości alkoholu (oba karmią drożdże), długotrwałego stosowania pigułek antykoncepcyjnych, chronicznego stresu lub wiele innych czynników związanych ze stylem życia, które zakłócają mikrobiom.

     Niedobór serotoniny może powodować zaburzenia równowagi nastroju, takie jak wahania nastroju, lęk i depresja. W rzeczywistości większość leków przeciwdepresyjnych działa poprzez blokowanie receptorów serotoninowych w mózgu. To uwalnia więcej tego hormonu „dobrego samopoczucia”, aby pozostał obecny w mózgu.

Co się dzieje, gdy Candida nadmiernie się rozrasta?

     Pojawia się zaklęty krąg katastrofy . Zniszczone jelita wręcz zapraszają Candidę do namnażania się. Coraz więcej grzyba niszczy ścianę jelita, co może prowadzić do jego nieszczelności. Kiedy tak się dzieje, Candida nie tylko przenika do krwiobiegu, ale także toksyczne produkty uboczne uwalniają się do organizmu. Dlaczego trudno przerwać ten proces? Grzyb głupi nie jest , każe Ci jeść węglowodany, którymi się żywi, a Ty nie wiesz dlaczego ciągle masz ochotę na ciastko lub makaron.

Co się wtedy dzieje? Otóż pojawia się i stopniowo nasila:

Drażliwość, dziwne nastroje, niepokój i depresja
Mgła mózgowa, trudności z koncentracją, słaba pamięć, brak skupienia
Infekcje grzybicze skóry i paznokci
Przewlekłe zmęczenie lub fibromialgia
Problemy trawienne, takie jak gazy, wzdęcia, zaparcia lub biegunka
Problemy skórne, takie jak egzema, łuszczyca, pokrzywka i wysypki
Infekcje pochwy, infekcje dróg moczowych, swędzenie odbytu lub swędzenie pochwy
Ciężkie sezonowe alergie lub swędzenie uszu
Silne pragnienie cukru i rafinowanych węglowodanów
I takie tam inne…. Znane? Strasznie tego dużo i trudno jest zrzucać całą winę na jednego biednego grzyba? No właśnie okazuje się , że utrzymanie go w ryzach powoduje , że nagle wszystkie powyższe problemy znikają. Czy jest to łatwe? Nie. Bardzo trudne.

Jak pozbyć się nierównowagi nastroju i wyeliminować przerost Candida?

 Najprościej mówiąc przy użyciu prostego, sprawdzonego protokołu skoncentrowanego na zabijaniu drożdżaków. Odbywa się to poprzez eliminację cukrów, które karmią drożdże, przyjmowanie ukierunkowanych suplementów zabijających drożdże i przywrócenie dobrych bakterii, które utrzymują drożdże w ryzach. Ogólnie ta droga do sukcesu bywa kręta i śliska . I pełna porażek.
Jednak możesz sobie uświadomić, że to w Twoich rękach spoczywa decyzja. To Ty decydujesz kto wygra tę wojnę. O zdrowie , energię, uśmiech, życie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *