Luzmilagro

Niebieskie światło led

Terapia trądziku światłem niebieskim – tak proste , że trudno w to uwierzyć

W leczeniu trądziku wykorzystuje się diody LED, które emitują światło o długości fali – 415 nm, aby zabić bakterie wywołujące utrzymujący się trądzik. W przeciwieństwie do wielu innych metod leczenia trądziku, terapia oparta na diodach LED jest naturalna, bezbolesna i bezpieczna oraz nie wykorzystuje ostrych chemikaliów. Zwykle wymaga jedynie siedzenia przed niebieską diodą LED przez kilkanaście minut do pół godziny każdego dnia, w zależności od mocy światła. Pewnie wiesz, że zbyt duża ekspozycja na promienie UV może uszkodzić skórę. Jednak niebieskie diody LED są poza zakresem UV, ich stosowanie nie ma żadnych niebezpiecznych skutków ubocznych.

Jak działa niebieskie światło?

Niebieskie światło niszczy bakterie wywołujące trądzik, propionibacterium acnes, i jest najczęściej stosowane w leczeniu trądziku pospolitego, który nie reaguje na inne terapie przeciwtrądzikowe. W wielu badaniach udokumentowano skuteczność tego leczenia. Na przykład badanie opublikowane w Journal of Cosmetic and Laser Therapy już w czerwcu 2003 r. wykazało, że ponad 80% pacjentów leczonych terapią światłem niebieskim zareagowało bardzo dobrze na leczenie. Pacjenci, którzy zareagowali, zaobserwowali zmniejszenie zapalnych zmian trądzikowych o 59% do 67%. Jedno z badań opublikowanych w czasopiśmie Drug Resistance Updates wykazało, że 77% osób z trądzikiem, które przeszły przez pięć tygodni terapii światłem niebieskim, zauważyło 90% poprawę stanu skóry . Co najważniejsze, bez stosowania leków doustnych. Uwierzysz? Bez leków. Bez tłustych maści. Bez wysuszania, zaczerwienienia, bez podrażnień!

Czy terapia światłem niebieskim na trądzik działa?

Chociaż może wydawać się dziwne, że światło może wpływać na skórę, terapia światłem niebieskim na trądzik jest dobrze zbadaną opcją leczenia. Długość fali niebieskiego światła ma działanie przeciwdrobnoustrojowe i zabija między innymi propionibacterium acnes, najczęstszy rodzaj bakterii, który przyczynia się do trądziku..

Zabieg ma również właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają inne objawy trądziku, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, stan zapalny. I co najważniejsze, nie daje skutków ubocznych. Światło niebieskie likwiduje bakterie znajdujące się pod skórą, czyli działa tam, gdzie powstaje problem. Poza tym hamuje wydzielanie sebum, co zmniejsza skłonność do łojotokowych wyprysków i do tworzenia się zaskórników. Szczególnie zaleca się światło niebieskie dla osób , które nie reagują na leczenie antybiotykami lub miejscowe leczenie. Leczenie antybiotykami może w dłuższym okresie znacząco wpłynąć na stan flory bakteryjnej jelit, co skutkuje pogorszeniem się stanu skóry ( sic!) powodując gastrokatastrofę w twoim życiu. Możesz temu zapobiec!

Tylko niebieskie? Czy może czerwone światło led?

Terapia światłem czerwonym to kolejna opcja fototerapii trądziku. W terapii światłem czerwonym skóra jest narażona na niskie poziomy światła czerwonego – podobnie jak w przypadku światła podczerwonego, w którym można poczuć ciepło, z tą różnicą, że w przeciwieństwie do światła podczerwonego można je zobaczyć. Światło czerwone poprawia krążenie, przyspiesza gojenie drobnych ranek i podrażnionej skóry.

Jak długo trwa leczenie światłem niebieskim LED?

 

Terapia wymaga zwykle dwa do trzech zabiegów fototerapii tygodniowo przez okres od trzech do sześciu tygodni. Sesja może trwać od 15 do 30 minut. Można oczywiście terapię stosować częściej. Jednak najlepszy efekt przynosi bardzo regularne stosowanie naświetlania, jak zawsze, kluczowa jest konsekwencja.

Aby zwalczyć trądzik, a nawet go wyleczyć, potrzebne jest jednak wielopłaszczyznowe podejście do swojego organizmu, światłoterapia powinna być połączona z odpowiednią dietą , sportem i wyeliminowaniem nadwrażliwości pokarmowych.

Należy unikać równoczesnego stosowania retinolu i innych substancji fotouczulających. Należy również stosować filtry przeciwsłoneczne w kolejnych dniach po naświetlaniu, ponieważ fototerapia sprawia że skóra jest przejściowo bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

Należy również zasłaniać oczy okularami ochronnymi.

Dostępne są różne produkty z niebieskim światłem do użytku domowego. Można używać tych ich po codziennym oczyszczaniu skóry w połączeniu z produktami do pielęgnacji skóry. Skuteczne są zarówno małe lampy do stosowania punktowego, jak i duże, na całą twarz, a nawet na ciało. Najlepsze efekty jednak będzie dawała fototerapia lampą LED , w której można połączyć działanie świata niebieskiego i czerwonego, najlepiej równocześnie.

Zalety terapii światłem niebieskim w leczeniu trądziku

Terapia światłem niebieskim LED może przynieść duże korzyści w porównaniu z alternatywnymi metodami leczenia trądziku, ponieważ:

  • zabieg jest bezpieczny i delikatny

  • bezbolesny

  • bez chemikaliów

  • odpowiedni dla wszystkich obszarów ciała

  • nadaje się do stosowania z większością innych terapii przeciwtrądzikowych

  • nie powoduje powstawania blizn.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *