Luzmilagro

co ma wspólnego candida i mthfr II

ZWIĄZEK MIĘDZY CANDIDA I MTHRHFR


     Substancje chemiczne wydzielane przez grzyby candida spowalniają szlaki metylacyjne związane z MTHFR, jak synteza glutationu i metioniny, a także pozbawiają nas NAD. Gdy poziom NAD spada, tracimy tryptofan, serotoninę i melatoninę, ponieważ organizm próbuje wytworzyć więcej NAD z tryptofanu. I wtedy masz depresję, jesteś zestresowany, a nadmierny stres powoduje powstawanie substancji toksycznych, które zaburzają równowagę, myślenie, planowanie i koncentrację. W optymistycznym wariancie jesteś przygnębiony. W tym gorszym, czujesz się pijany, z mglistym umysłem pozbawionym kontaktu z rzeczywistością. W najprostszym tłumaczeniu, hormony stresu zamieniają się w alkohol. Jeśli twój organizm nie ma wystarczająco dużo witamin i zdolności odtrucia, neurony mogą ulec uszkodzeniu, co prowadzi do degeneracji mózgu.

     Jeżeli ilość candida w twoich jelitach jest większa niż normalnie, twoje enzymy detoksykacyjne będą zajęte próbami radzenia sobie z alkoholem i aldehydami pochodzącymi z jelit, zamiast szybko zająć się substancjami toksycznymi zagrażającymi mózgowi.Co wzmacnia skutki stresu i prowadzi do lęków, bezsenności, mgły mózgowej , depresji , problemów z pamięcią. Zarówno alkohole jak i aldehydy pozbawiają nasze ciała NAD. Enzymy potrzebne do rozkładu alkoholu są tymi samymi enzymami, które są potrzebne do rozkładu aldehydów. Proces detoksykacji ketocholamin, takich jak epinefryna , dopamina i norepinefryna przebiega w taki sam sposób. Zaburzenia metylacji prowadzą do zaburzenia detoksykacji z trucizn wydzielanych przez candida.


HISTAMINA A CANDIDA


     Histamina jest cząsteczką podobną do dopaminy i adrenaliny. Jest ona usuwana z organizmu w tym samym procesie układu aldehydowego. Każdy problem ze zbyt dużą ilością dopaminy prowadzi do zbyt dużej ilości histaminy, której organizm nie jest w stanie usunąć. I tu pojawia się twoja alergia, nietolerancja pokarmowa czy nietolerancja histaminy. Candida uszkadza również śluzówkę jelit i powoduje ich przepuszczalność, a to tam przecież powstaje enzym DAO, dokładnie ten który powoduje rozkład histaminy w jelitach. Jeśli jest go za mało, poziom histaminy wzrasta niebezpiecznie, co powoduje serię dolegliwości związanych z jej wysokim poziomem.

W cyklu metylacji toksyczne działanie nadmiaru katecholamin jest odczuwalne neurologicznie i w całym współczulnym układzie nerwowym. Powodem jest to, że katecholaminy, takie jak DOPAMINA i EPINEFRYNA / NOREPINEFRYNA, zamieniają się w ALDEHYDY i ALKOHOLE !!! Candida wytwarza również toksyczne aldehydy / alkohole, podobnie jak my. Jeśli nasz cykl metylacji jest zaburzony i cały czas tworzymy ZBYT WIELE katecholamin? A jeśli mamy również problem z drożdżami, które produkują jeszcze więcej aldehydów i alkoholi? 

     Zdarzyło Ci się czasem o poranku czuć się tak jak na potężnym kacu? Mnie tak, nawet dosyć często, z tym , że alkoholu nie widuję od długiego czasu. Kaca mam można rzec , za darmo. Głupie uczucie, zawroty głowy, mgła, lekkie mdłości. Chciał nie chciał przywodzą na myśl wątpliwość – czy jednak może urżnęłam się dnia poprzedniego… no ale właśnie w tym problem, że nie.

     Zamiast szukać lekarstwa na pojedynczą chorobę, albo na całe mnóstwo pojedynczych chorób, spójrz na siebie jak na cały jeden organizm, w którym główną rolę odgrywa oś jelita – mózg. Jeśli masz problem z metylacją, rzutuje on na cały Twój organizm. Można z tym żyć. Inaczej niż inni , ale znośnie. W skrócie, wywal cukier, idź na spacer, zjedz sałatę, wyśpij się. Brzmi łatwiej niż jest wykonalne. Ale jest . I dobrą wiadomością jest fakt, że jest nas na świecie więcej, nie jesteś sama.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *