Luzmilagro

red led czyli jak światło daje energię i cofa czas

JAK TERAPIA CZERWONYM ŚWIATŁEM ZMIENIŁA MOJE ŻYCIE

W poszukiwaniu prawdy , odpowiedzi i rozwiązań problemów zdrowotnych, zadawszy setki pytań pozostawionych bez odpowiedzi, natrafiłam na kolejny trop zbliżający mnie do źródła dobrego samopoczucia. Ma trochę dziwaczny wygląd panelu pokrytego gęstą siatką diod emitujących czerwone , hipnotyzujące światło.

I tak od pewnego czasu spędzam kilkanaście minut każdego dnia przed czerwonym światłem, wyglądając jak kosmita pławiący się w energetycznej kąpieli. Od tygodni z namaszczeniem włączam terapię czerwonym światłem na kilka minut dziennie … spodziewałam się poprawy jakości skóry , ale ku mojemu zaskoczeniu doświadczam lepszego snu, szczęśliwszego nastroju i przypływu energii.

Lampa LED to jedno z moich najcenniejszych urządzeń „zdrowotno-pięknościowych”. Kiedy zaczęłam odkrywać zalety terapii światłem czerwonym, zadałam sobie pytanie.. jak to jest możliwe? Dlaczego to jedno urządzenie jest w stanie poprawić tak wiele ?

Okazało się, że jest to możliwe ,bo proces uzdrowienia zachodzi na najgłębszym poziomie komórkowym.

Terapia światłem czerwonym poprawiła moją skórę

Terapia światłem czerwonym, znana również jako fotobiomodulacja, wykorzystuje określone długości fal światła do przenikania przez skórę i może być absorbowane na głębokości 8-10 milimetrów. Oznacza to, że może potencjalnie dotrzeć do wszystkich warstw skóry, naczyń krwionośnych i układu limfatycznego. Przy takim stopniu penetracji może mieć terapeutyczny wpływ na nasze komórki i procesy metaboliczne. Energia światła jest w rzeczywistości przekształcana w energię komórkową. Niesamowite? A jednak to prawda

Ta konwersja zapoczątkowuje serię zdarzeń metabolicznych, takich jak tworzenie nowych naczyń włosowatych, zwiększona produkcja kolagenu i produkcja adenozynotrifosforanu (ATP). Zadaniem ATP jest dostarczanie użytecznej energii dla naszych komórek.

Zwiększając produkcję ATP, komórki mogą działać wydajniej, odmładzać się i naprawiać uszkodzenia. Możemy wtedy doświadczyć między innymi zwiększonej produkcji kolagenu , czyli zdrowszej, młodszej skóry, zwiększonej regeneracji mięśni i utraty wagi, zmniejszenia stanów zapalnych i bólu stawów .

Aby w pełni wykorzystać te zalety, należy wybrać urządzenie zapewniające optymalne długości fal światła. Większość dostępnych badań sugeruje, że największy wpływ na proces oddychania komórkowego ma światło w zakresie średnim 600 nm oraz od niskiego do średniego 800 nm i jak wykazano, zapewnia optymalne odpowiedzi biologiczne. Dokładniej, najskuteczniejsze długości fal światła czerwonego mieszczą się w zakresach 630-670 i 810-880. Osobiście używam urządzenia LED Light ze światłami combo Red / NIR. To światło typu combo działa przy długości fali 660nm / 850nm, a korzyści płynące z obu długości fal świetlnych są dużo lepsze.

Terapia światłem czerwonym sprawiła, że lepiej śpię

Zauważyłam, że zaczęłam lepiej spać po kilku tygodniach regularnego używania mojej lampy. Ten mechanizm został wnikliwie opisany w wielu artykułach o znaczeniu naturalnego światła słonecznego i jego związku z terapią światłem.

Otóż nasze siatkówki są połączone bezpośrednio z jądrem nadskrzyżowaniowym (SCN) organizmu. Z tego powodu światło odbierane przez twoje oczy odgrywa kluczową rolę w funkcjach hormonalnych – w tym w produkcji melatoniny, która reguluje nasz sen. Dosłownie, twoje ciało wie, jak wyłączyć ten hormon poprzez ekspozycję na poranne światło słoneczne. Ten rodzaj ekspozycji na początku dnia pomaga również w produkcji melatoniny późnym wieczorem, gdy brakuje światła.

Uzyskanie naturalnego światła słonecznego we właściwych porach dnia pomaga ustawić rytm dobowy. Możesz doświadczyć fototerapii, wystawiając się codziennie na poranne słońce (bez okularów przeciwsłonecznych).

Jednak wielu powodów nie zawsze jest to możliwe. Możesz mieć ograniczone światło słoneczne w miejscu zamieszkania lub po prostu jesteś zbyt zajęty, aby spacerować każdego ranka. Zwykle po prostu nie mamy na to czasu.

Jeśli rano nie masz dostępu zwykłego światła słonecznego, możesz doświadczyć terapeutycznych efektów światła czerwonego i bliskiej podczerwieni, używając wysokiej jakości urządzenia do fotobiomodulacji obejmującego całe ciało, które zapewnia podobne korzyści lecznicze.

Terapia światłem czerwonym poprawia nastrój

Ten niezaprzeczalny fakt jest dla mnie jednym z bardziej fascynującychrezultatów działąnia światła czerwonego, ponieważ dotyczny związku między naszymi ciałami a naszymi umysłami. Zauważam, że mój nastrój poprawia się, kiedy regularnie używam mojej lampy. Obdarowana przeze mnie lampą przyjaciółka, która też regularnie jej używa, uzyskała podobny efekt. Badania wykazały, że kspozycja na światło wiąże się ze zwiększoną produkcją dopaminy. Dopamina to substancja chemiczna regulowana przez światło i uwalniana w mózgu. Działa jako neuroprzekaźnik i jest ściśle powiązany z emocjami nagrody i przyjemności. Światło daje szczęście.

Terapia światłęm poprawia wygląd skóry

Wykazano, że światło czerwone i bliskie podczerwieni stymuluje produkcję kolagenu, co bezpośrednio wpływa na elastyczność, jędrność i pełnię skóry.

Kolagen to długołańcuchowy aminokwas i najobficiej występujące białko w organizmie. Odpowiada za elastyczność skóry, siłę włosów, a tkance łącznej zdolność do utrzymywania wszystkiego na swoim miejscu. Chociaż kolagen jest korzystny dla całego organizmu, najbardziej korzystnie wpływa na skórę. Dzieje się tak, ponieważ wraz z wiekiem naskórek (zewnętrzna warstwa skóry) staje się cieńszy i traci elastyczność w procesie zwanym elastozą.

Ponieważ terapia światłem czerwonym przywraca zdrowe funkcje komórkowe, zwiększa produkcję kolagenu, który z kolei może wygładzić zmarszczki i wzmocnić napięcie.

Pochłanianie przez skórę światła czerwonego i bliskiej podczerwieni stymuluje nowe komórki skóry do zdrowszego wzrostu, zapewnia ochronę przed uszkodzeniami i pomaga leczyć różne problemy skórne.

Ponadto uważa się, że terapia światłem czerwonym korzystnie wpływa na trądzik, ponieważ wpływa na produkcję sebum, co przyczynia się do powstawania trądziku. Szczególnie dobre efekty można osiągnąć łącząc światło czerwone z niebieskim.

Całe życie walczyłam ze skórą, nawet jako dorosła osoba. Odnotowałam ogromną poprawę, kiedy zmieniłam dietę i styl życia. Ta bardzo nierówna walka pozostawiła do dzisiaj blizny na mojej psychice. Te ze skóry udało się w większości zedrzeć kolejnym inwazyjnymi peelingami. Niestety wylane łzy z powodu makabrycznych pryszczy na twarzy, niekończących się stanów zapalnych, ran , z których sączył się płyn surowiczy pozostawiły traumatyczne wspomnienia. Droga do ładnej skóry nie była prosta ani łatwa . Gdybym wcześniej wiedziała to, co wiem teraz, z pewnością nie powielałabym bezsensownych wizyt lekarskich, łykania szkodliwych leków, zabiegów , które w efekcie pogarszały stan mojej twarzy. Gdyby wtedy ktoś mi powiedział.. moje życie byłoby lepsze. Jednak teraz, gdy osiemnastka już dawno za mną, moja skóra w końcu wygląda całkiem nieźle. Między innymi dzięki mojej lampie LED.

Terapia czerwonym światłem sprzyja utracie tłuszczu

Terapia światłem czerwonym dała pozytywne wyniki w zakresie utraty tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki w kilku różnych badaniach klinicznych. Krótko mówiąc, większość badaczy zgadza się, że terapia światłem wpływa na adipocyty, które są komórkami przechowującymi tłuszcz, powodując rozproszenie lipidów.

W badaniu opublikowanym w Journal of Obesity Surgery badano terapię światłem czerwonym do modelowania sylwetki. W tym randomizowanym badaniu z podwójnie ślepą próbą z 2011 r. Przeprowadzono terapię światłem przy 635-680 nanometrach (nm) na uczestnikach przez cztery tygodnie i zarejestrowano wpływ na obwód talii. Pod koniec badania uczestnicy osiągnęli statystycznie istotne zmniejszenie obwodu talii.

Terapia czerwonym światłem zwiększona testosteron u mężczyzn

Kilka artykułów naukowych potwierdziło pomysł, że wystawienie tułowia lub jąder na działanie światła zwiększa poziom testosteronu u mężczyzn. Bardzo ważne jest, aby używać urządzenia, które emituje odpowiednie długości fal praktycznie bez wytwarzania ciepła

Testosteron jest hormonem występującym u wszystkich ludzi, ale kobiety produkują go w znacznie mniejszych ilościach. Produkcja testosteronu zaczyna znacznie wzrastać w okresie dojrzewania i spada po około 30 roku życia. Jest to normalne, ale może powodować osłabienie funkcji seksualnych, zmniejszenie energii, spadek masy mięśniowej i wzrost tkanki tłuszczowej.

Terapia światłem czerwonym to naturalny sposób na zwiększenie poziomu testosteronu.

Terapia światłem czerwonym wspomaga wzrost włosów

Terapia laserem LED na włosy polega na wnikaniu w skórę głowy światła , które stymuluje porost włosów i dodatkowo zwiększa ich objętość. Światłoterapia lampami LED na włosy poprawia funkcjonowanie komórek, w wyniku czego włosy stają się lepiej odżywione i dotlenione. Jest to terapia skuteczna w przypadku większości przyczyn wypadania włosów: łysienia androgenowego, plackowatego, wypadania włosów spowodowanego słabym krążeniem, brakiem witamin, złym odżywieniem włosów. Zabiegi światłem LED na włosy przynoszą również doskonałe efekty w walce z takimi chorobami skóry, jak łupież, łojotok, łuszczyca. Badania wykazały, że działanie światła LED na włosy zapewnia lepsze ukrwienie cebulki włosa, korzystnie wpływa na obumierające komórki, zmniejsza podrażnienia skóry głowy, co prowadzi do wzrostu grubszych i gęstszych włosów.

Sekretem jednak stosowania czerwonego światła jest systematyczność. Ja używam mojej lampy bardzo regularnie, codziennie, kiedy mogę. I robię to przez 20 minut każdego ranka, chociaż czasami udaje mi się wygospodarować tylko 10 . Zaczęłm zauważać znaczną różnicę w jakości mojej skóry po kilku tygodniach codziennego stosowania. Zaczęłam lepiej spać i zauważyłam poprawę samopoczucia po kilku miesiącach regularnego stosowania.

Ta inwestycja to jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłam dla mojego zdrowia w ostatnich latach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *